Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Kasprowicza w Nietążkowie
Close X

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych

im. Jana Kasprowicza w Nietążkowie

Piątek, 23 lutego 2018 r.
Wstecz
X Zimowy Bieg im. Jana Kasprowicza.
6.12.2013 r.

film ⇒ pokaż (źródło: telewizjaleszno.pl)

Około 150 uczestników wystartowało w dziesiątej edycji biegu kasprowiczowskiego zorganizowanego przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych oraz UKS „Junior” Nietążkowo. Tegoroczna impreza rozegrana została w bardzo trudnych warunkach pogodowych, huraganowe podmuchy wiatru nie odstraszyły jednak wielu sympatyków biegania. Zawody zostały rozegrane na dwóch dystansach: 2,5 km dla młodzieży szkół ponadgimnazjalnych i gimnazjum oraz 5 km – bieg główny. Podobnie jak w roku ubiegłym na linii startu ustawili się amatorzy marszu nordyckiego, a w biegu młodzieżowym dopingowaliśmy przedstawicieli kadry ZSP.
W biegu młodzieżowym kolejny raz rozegrano klasyfikację klas mundurowych (liceum pożarnicze, policyjne, wojskowe). Mimo trudnych warunków panujących na trasie zwycięzca biegu głównego z czasem 16’17” uzyskał drugi wynik w historii biegu.

Wyniki biegu głównego 5 km:

Kategoria mężczyzn:
1. Krzysztof Szymanowski – Kościan 16’17”
2. Wiesław Daleki – Grodziski Klub Biegacza 17’56”
3. Adam Tomczak – Poznań 18’16”
4. Szymon Scholtz – 64-sto Leszno 18’45”
5. Karol Pawlisiak – Leszno 18’50”
6. Karol Jaszkiewicz – Kościan 19’18”
Kategoria kobiet:
1. Katarzyna Miedzińska – LKS Sana Kościan 20’18”
2. Marlena Nowacka – Gostyń
3. Dorota Przybysz- Grodziski Klub Biegacza
4. Magdalena Jóźwiak – Leszno
5. Angelina Woyczyńska – OKFiR Śmigiel
6. Małgorzata Hofman – UKS Junior Nietążkowo

Wynik biegu 2,5 km:

Klasyfikacja szkoły ponadgimnazjalne chłopców:
1. Dawid Grodzki – Achilles Leszno
2. Dariusz Szczerbal – ZSP Nietążkowo
3. Patryk Maławski – Obra Kościan
Klasyfikacja szkoły ponadgimnazjalne dziewcząt:
1. Agata Gluma – ZSRB Leszno
2. Malwina Gindera – UKS Junior Nietążkowo
3. Daria Paluszak – UKS Junior Nietążkowo
Klasyfikacja klasy mundurowe chłopców:
1. Adrian Grabowski
2. Paweł Bieniek
3. Mateusz Tomaszewski
Klasyfikacja klasy mundurowe dziewcząt:
1. Angelika Lisiak
2. Wiktoria Czołowijczuk
3. Ilona Wojtera
Klasyfikacja gimnazjum dziewcząt:
1. Marta Murawska – Leszno
Klasyfikacja gimnazjum chłopców:
1. Sebastian Wasielewski – Sana Kościan
2. Maciej Glapiak Achilles – Leszno
Sponsorzy X Biegu Kasprowicza:
UMiG w Śmiglu
Starostwo Powiatowe w Kościanie
P.H Hurtowy Handel Opałem Wojciech Chudak
Alvo Śmigiel
Poseł Wojciech Ziemniak
Stalmar Hurtownia stali Maria Czajka Poladowo
Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe Ratajczak
Kunert Poladowo
Powiatowy Związek LZS w Kościanie
Firma meblarska Bogatti Śmigiel
Rada Rodziców przy ZSP w Nietążkowie
Firma Kowalski Sławomir Nietążkowo
FKS Okucia Bronikowo
Doradztwo rolnicze Łukasz Grześkowiak
Stowarzyszenie Absolwentów i Przyjaciół przy ZSP w Nietążkowie
Sklep sportowy Sporting Andrzej Gołdyn
Talarek Mateusz Firma Handlowa Auto Części.




bip

Certyfikaty i odznaczenia








Wynajem pomieszczeń szkolnych


Nasi Partnerzy

zobacz »