Wstecz
Powiatowe Mistrzostwa Juniorów w Szachach.
30.11.2013 r.
tekst  foto   ⇒ |  1  |   2  |

W sobotnie przedpołudnie, 30 listopada rozegrano mistrzostwa powiatu w szachach indywidualnie. Liczebność zawodników niewielka, ale jakość za to przednia. Wystarczy wspomnieć obecność Niekrasia Dawida, który osiąga już sukcesy na ogólnopolskich arenach (ranking FIDE 2016) czy reprezentującej barwy mosińskiej jedynki Katarzyny Hampel. W tym gronie bardzo dobrze wypadli nasi reprezentanci.
W gronie chłopców na drugim miejscu uplasował się Mikołajczak Krystian, tracąc do Niekrasia tylko 1,5 pkt. Wśród dziewcząt srebrny medal wywalczyła Monika Heese, która przegrała z Hampel o zaledwie 0,5 pkt., a na trzeciej pozycji sklasyfikowana została Jolanta Franek.
Zawody stanowią doskonałą formę przygotowań do styczniowych mistrzostw drużynowych szkolnego związku sportowego oraz wojewódzkich finałów ludowego zrzeszenia sportowego. Naszym uczniom gratulujemy sukcesu i życzymy następnych.