Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Kasprowicza w Nietążkowie
Close X

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych

im. Jana Kasprowicza w Nietążkowie

Czwartek, 24 stycznia 2019 r.
Wstecz
Mistrzostwa Rejonu w Unihokeju. Kłębowo.
15.11.2013 r.
tekst  foto   ⇒ |  1  |   2  |

Po zwycięstwie w rywalizacji powiatowej, drużyna męska ZSP w Nietążkowie zagrała turniej na szczeblu rejonowym. Gospodarzem tych zawodów była szkoła w Kłębowie. W hali sportowej tej szkoły od lat szkolą się uczniowie w grze w unihokeja.
Z sześciu szkół, które uzyskały awans do tych zawodów przyjechały trzy: Zespół Szkół Zawodowych z Wolsztyna, Zespół Szkół Ogólnokształcących z Wolsztyna i nasz Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych z Nietążkowa. Jak się okazało w składzie obu ekip z Wolsztyńskich szkół byli sami zawodnicy trenujący tą dyscyplinę sportu. Co więcej ZSZ z Wolsztyna miał w swoim składzie czterech kadrowiczów. Przeciwnicy postawili już na samym początku wysoko poprzeczkę. Pierwszy raz uczniowie naszej szkoły mieli styczność z profesjonalnym unihokejem.
Pierwszy mecz został rozegrany między zespołami z Wolsztyna i trzeba przyznać , że był to unihokej przede wszystkim bardzo techniczny. Zakończył się zwycięstwem ZSZ 7:0. Następnie rozpoczął się mecz naszej drużyny właśnie ze zwycięzcami pierwszego pojedynku. Zawodowcy kontra amatorzy, tak można byłoby zareklamować ten mecz. Nasi zawodnicy nie czując respektu do rywali rozpoczęli mocno i to oni wyszli na prowadzenie ku zdziwieniu wszystkich w hali. Rywal wyrównał, ale za moment to znów nasi chłopcy strzelili i prowadzili w meczu. Należy dodać, że nie tylko sami zawodnicy z Wolsztyna to profesjonaliści, ale też sprzęt mieli profesjonalny co miało też ogromne znaczenie. Zawodnicy naszej szkoły przewyższali rywala pod względem szybkości i wytrzymałości, ale technika była po drugiej stronie. Po bardzo fajnym, szybkim meczu ZSZ Wolsztyn wygrał z ZSP Nietążkowo 9:5. W ostatnim meczu nasza drużyna, ponownie po bardzo zaciętym meczu uległa ZSO Wolsztyn 0:3, gdzie było widoczne już ogromne zmęczenie.
Kolejność turnieju:
1. ZSZ Wolsztyn
2. ZSO Wolsztyn
3. ZSP Nietążkowo
Podsumowując, nasza drużyna pokazała charakter sportowy i ogromną wolę walki. Na pewno nie mamy się czego wstydzić po tych zawodach. Zawody przyniosły też dużą wiedzę na temat unihokeja w wydaniu profesjonalnym. Dobrze się stało, że ta dyscyplina sportu weszła do kalendarza Szkolnego Związku Sportowego na poziomie szkół średnich.
Skład ZSP Nietążkowo:
1. Dariusz Szczerbal
2. Michał Marciniak
3. Michał Mania
4. Miłosz Kiciński
5. Mikołaj Jąder
6. Aleksander Domagalski
7. Andrzej Juszczak
8. Roland Świerczyk
9. Eryk Furowicz

Miłosz Sibilski
bip

Certyfikaty i odznaczenia
Wynajem pomieszczeń szkolnych


Nasi Partnerzy

zobacz »