Wstecz
Mistrzostwa Powiatu w Indywidualnych Biegach Przełajowych.
22.10.2009 r.
tekst  foto   ⇒ |

Ostatnią imprezą sezonu lekkoatletycznego były biegi przełajowe organizowane na stadionie w Racocie. Jak co roku ton w rywalizacji sportowej nadawała młodzież z naszej szkoły. Dziewczęta w kategorii szkół ponadgimnazjalnych miały do pokonania dystans 1500 m. W biegu dziewcząt starszych nasze zawodniczki nie dały szans rywalkom i zajęły pierwsze pięć miejsc. Pierwsza na mecie pojawiła się Katarzyna Płuciniczak, druga na mecie pojawiła się Anna Ruskowiak, trzecia była Katarzyna Wojciechowska, czwarta Sylwia Grycz, a tuż za nią pojawiła się Aneta Duda. W biegu dziewcząt młodszych trzecie miejsce zajęła Monika Sowińska, czwarta była Oliwia Andrzejewska, piąta na mecie pojawiła się Joanna Jąder. Chłopcy rywalizowali na dystansie 2000m,i tutaj w kategorii młodszej drugie miejsce zajął Krystian Kasperski, trzeci przybiegł Bogumił Biały, a piąty Jacek Stanisławski. Zawodniczki i zawodnicy, którzy uplasowali się w pierwszej czwórce mistrzostw będą reprezentować powiat kościański na zawodach wojewódzkich, które odbędą się w kwietniu 2010 r.