Wstecz
Mistrzostwa Wielkopolski w Sztafetowych Biegach Przełajowych.
15.10.2008 r.
tekst  foto   ⇒ |

Tradycyjnie w połowie października na stadionie hipicznym w Racocie odbyły się finały wojewódzkie w Sztafetowych Biegach Przełajowych. W rywalizacji szkół ponadgimnazjalnych powiat kościański reprezentowały dwie sztafety z ZSP Nietążkowo. W sztafetach przełajowych bierze udział dziesięciu zawodników, którzy mają do pokonania odpowiednio: dziewczęta 800 m, chłopcy 1000 m. W biegu sztafetowym dziewcząt rywalizowało 28 zespołów (zwycięskie drużyny z imprez powiatowych). W tym gronie zawodniczki z Nietążkowa uplasowały się na XI miejscu. W zmaganiach sztafet chłopców uczestniczyło 30 zespołów, w tej rywalizacji biegacze z Nietążkowa zajęli XI miejsce.
W zeszłym roku sztafeta dziewcząt uplasowała się na XII miejscu, a chłopcy ukończyli zawody na XIII pozycji.