Wstecz
III Międzynarodowy Kościański Półmaraton im. dr Henryka Florkowskiego.
4.11.2007 r.
tekst  foto   ⇒ |  1  |

Już po raz trzeci w pierwszą niedzielę listopada odbył się Międzynarodowy Kościański Półmaraton im.dr Henryka Florkwskiego W tej największej imprezie lekkoatletycznej naszego regionu, wzięli udział najlepsi biegacze długodystansowi z Polski, Ukrainy i Rosji. Zawodowcy w biegu głównym rywalizowali na dystansie 21,0975 km. Trasa biegu wiodła ulicami Kościana i liczyła 3 pętle po 7 km. Dodatkowo dla młodzieży szkolnej oraz dla osób o mniejszej kondycji zorganizowano bieg na dystansie 7 km. Start obu biegów nastąpił jednocześnie i przez ponad dwie godziny, blisko 500 miłośników biegania zmagali się ze swoimi słabościami.

Pierwsi na mecie pojawili się zawodnicy biegający na dystansie 7 km, a dokładnie uczeń naszej szkoły i zawodnik klubowy UKS „Junior” Nietążkowo – Tomasz Zając. Zwycięstwo Tomka w kategorii open nie było jedynym jego sukcesem, ponieważ wygrał on również w klasyfikacji szkół ponadgimnazjalnych naszego powiatu. W kategorii tej na podium stanął i inny zawodnik „Juniora” – Krzysztof Kozak, plasując się na trzecim miejscu. W biegu na 7 km brali udział także pozostali zawodnicy klubu sportowego naszej szkoły: Arkadiusz Kaczmarek, Michał Adamczak oraz Łukasz Frąckowiak. Wymienieni zawodnicy uplasowali się w pierwszej szóstce naszego powiatu.

Bardzo dobrze zaprezentowały się biegaczki UKS’u „Junior” Nietążkowo. Barbara Przydróżna w kategorii wiekowej open młodszej zajęła II miejsce, a w rywalizacji szkół naszego powiatu zdecydowanie wygrała. Również udany start zaliczyła Milena Matula, która zajęła III miejsce w kategorii powiatowej szkół ponadgimnazjalnych. W zmaganiach na dystansie 7000 m wzięły udział również: Beata Śmigaj, Beata Frąckowiak, Renata Lubińska, plasując się w czołowej dziesiątce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych naszego powiatu.

Na uwagę zasługuje fakt, że w biegu głównym wystartował również nauczyciel w-f i trener UKS’u „Junior” – Łukasz Złotkowski. W klasyfikacji powiatowej z czasem 79 min. 5 sek, zajął on I miejsce.

Zawody biegowe w Kościanie są jednymi z ostatnich tegorocznych zmagań sportowych. Okres jesienno-zimowy zawodnicy sekcji LA „Juniora” potraktują jako czas intensywnych przygotowań do wiosennych zawodów przełajowych.