Wstecz
XV Ogólnopolskie Biegi Uliczne.
19.04.2008 r.
tekst  foto   ⇒ |  1  |

Już po raz piętnasty odbyła się w Śmiglu coroczna impreza sportowa, która miała na celu wyłonić najlepszą biegaczkę i biegacza naszej gminy. „Biegi Uliczne” rozegrane zostały w różnych kategoriach i odmiennych długościach tras, które prowadziły ulicami miasta. W biegu głównym starowało 35 osób, ale kobiety rywalizowały na dystansie 2000 m a mężczyźni na trasie 4000 m.
W tym roku klub sportowy „Junior Nietążkowo” wystawił najmocniejszą ekipę, na czele z Tomaszem Zającem. W kategorii Open zgodnie z oczekiwaniami pierwszy linię mety minął Tomasz Zając. Jako trzeci na mecie zameldował się Łukasz Złotkowski, natomiast Maciej Łupicki dobiegł na dziesiątym miejscu.
W grupie kobiet, bezapelacyjnie wygrała Barbara Przydróżna, czwarta była Edyta Kozłowska tuż za nią dobiegła Barbara Konieczna.
W rywalizacji drużynowej szkół ponadgimnazjalnych pierwsze miejsce zajął Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Nietążkowie, drugie – LO ze Śmigla.