Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Kasprowicza w Nietążkowie
Close X

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych

im. Jana Kasprowicza w Nietążkowie

Sobota, 16 lutego 2019 r.
Wstecz
Klubowe Mistrzostwa Wielkopolski w Biegach Przełajowych. Poznań.
1.03.2008 r.
tekst  foto   ⇒ |  1  |

Co roku w pierwszą sobotę marca odbywają się nad jeziorem Rusałka w Poznaniu zawody przełajowe organizowane w ramach Klubowych Mistrzostw Wielkopolski.

W niesprzyjających warunkach pogodowych młodzież szkolna rywalizowała w różnych kategoriach wiekowych, biegając dystanse od 2000 m do 9000 m.

Jako pierwsza na trasie biegowej pojawiła się juniorka Joanna Romanowska, która miał do pokonania dystans ok. 2000 m. W grupie 36 zawodniczek uplasowała się na XIV miejscu. W kolejnym biegu rywalizowały juniorki młodsze. W tej kategorii „Juniora” reprezentowała Sylwia Grycz, która bieg zakończyła na XXIII miejscu.

Po emocjach związanych z zawodami dziewcząt na trasę wyruszyli chłopcy – juniorzy młodsi. W tej kategorii mieliśmy dwóch reprezentantów: Michała Adamczaka, który ukończył zawody na XXXIV miejscu i Arkadiusza Karczmarka, który wbiegł na metę na XXVII pozycji. W kategorii juniorów – Krzysztof Kozak dystans 4000 m pokonał w czasie 13’27”co dało mu XXII miejsce.

Jako ostatni na trasie pojawili się młodzieżowcy. W kategorii kobiet Barbara Przydróżna biegała na dystansie 4500 m i po wspaniałym finiszu uplasowała się na czwartej pozycji, a jej klubowy kolega Tomasz Zając dystans 9000 m pokonał w czasie 30’11”, ostatecznie plasując się na VII miejscu. Zawody w Poznaniu były częścią przygotowań do sezonu letniego na stadionie.

Łukasz Złotkowski

  •  

bip

Certyfikaty i odznaczenia
Wynajem pomieszczeń szkolnych

Uwaga! Zmiana osoby kontaktowej w sprawie wynajmu sali gimnastycznej


Nasi Partnerzy

zobacz »