Wstecz
XIX Zimowy Bieg Przełajowy.
26.02.2006 r.
tekst  foto   ⇒ |

Tradycyjnie, w ostatnią niedzielę lutego odbyły się w Kościanie biegi przełajowe. Zawody te już na stałe wpisały się do kalendarza Biegów Crossowych rozgrywanych w Wielkopolsce.

W tym roku, mimo niesprzyjających warunków pogodowych w zawodach wzięła udział dość liczna grupa pasjonatów biegania. W biegu głównym, rozgrywanym na dystansie 6000 metrów, uczestniczyli również sportowcy z UKS „Junior” Nietążkowo. W kategorii open wygrał doświadczony zawodnik – Robert Banach, reprezentujący WKS Grunwald Poznań. Natomiast nasi zawodnicy startujący w kategorii juniora (86-89 r.) uzyskali bardzo dobre wyniki, a mianowicie: pierwsze miejsce zajął Tomasz Zając, na czwartej pozycji uplasował się Bartosz Mencel, a tuż za nim przybiegł jego brat Marcin Mencel.
Start w Kościanie jest pierwszym z serii Biegów Crossowych zaplanowanym w tym sezonie przez UKS „Junior” Nietążkowo.